Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obrana letos plánuje nakoupit munici a zbraně přes agenturu NATO

Obrana letos plánuje nakoupit munici a zbraně přes agenturu NATO

Obrana letos plánuje nakoupit munici a zbraně přes agenturu NATO

16.5.2012 17:10, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany plánuje letos nakoupit munici za předpokládanou sumu 210 milionů korun prostřednictvím agentury Severoatlantické aliance NAMSA. Stejnou agenturu plánuje využít i pro nákup belgických kulometů Minimi, které bude pořizovat nejen letos, ale i v následujících letech. Prostřednictvím NATO chce vedení resortu v tomto roce nakoupit také náhradní díly pro obrněná vozidla Iveco. ČTK to oznámil mluvčí ministerstva Vladimír Lukovský.

Ministr Alexandr Vondra s plánem akvizic od letošního roku do roku 2015 dnes seznámil kabinet premiéra Petra Nečase. Kromě munice letos armáda obdrží nové kulomety. Včetně příslušenství pro denní i noční vidění vyjde v tomto roce nákup na 39 milionů korun. V letech 2013 až 2015 resort zaplatí celkem 224 milionů za další kulomety. Obrana letos nakoupí také náhradní díly na obrněnce Iveco v ceně zhruba 18 milionů korun.

Vedení ministerstva si nákupy přes agentury NAMSA chválí. Jejich prostřednictvím se dá údajně značně ušetřit. Obrana využila NAMSA poprvé loni při nákupu 14 druhů nábojů pro ruční zbraně. "Při srovnání nákladů na pořízení stejných druhů munice v rámci posledních dodávek pro Armádu ČR byla dosažena úspora v průměru 33 procent, přičemž u některých komodit byla pořízená munice dokonce o polovinu levnější než při nákupech v minulosti," uvedl Lukovský.

NAMSA shromažďuje požadavky členských států NATO na nákupy zbraní, munice či dalšího vybavení. Zboží nakupuje hromadně pro více států, proto dosahuje množstevních slev. ČR je v rámci agentury také členem programu na zásobování municí, který pro členské státy nakupuje bez provizí a administrativních poplatků.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.6 + 10.7) *

Zpět na přehled