Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obrana dokončila bílou knihu, určí směr armády na deset let

Obrana dokončila bílou knihu, určí směr armády na deset let

Obrana dokončila bílou knihu, určí směr armády na deset let

11.4.2011 21:45, Zdroj: ČTK

Ministerstvo obrany dokončilo bílou knihu, která určí další směřování resortu v následujících deseti letech. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr obrany Alexandr Vondra. Dokument bude ještě tento týden předložen bezpečnostní radě státu, aby se jím co nejdříve mohla začít zabývat vláda. Vondra dokončení bílé knihy oznámil v době, kdy nabídl premiérovi Petru Nečasovi svou rezignaci kvůli údajně předraženým zakázkám z doby českého předsednictví EU. 
 

"Dokončil jsem bílou knihu o obraně, která vymezuje konkrétní cíle a koncepční principy pro ministerstvo obrany a ozbrojené síly české armády na deset let dopředu," řekl novinářům Vondra. Dokument připravoval tým pod ministrovým vedením takřka od jeho nástupu do úřadu "za spolupráce expertů a v konzultaci se všemi demokratickými stranami zastoupenými v parlamentu", dodal ministr. 
 

Bílá kniha bude podle svých tvůrců obecným dokumentem, který nastíní základní principy koncepce a fungování obrany státu v nadcházejících letech. Rozvíjet ji budou další materiály, které budou po schválení bílé knihy zpracovány. 
 

Vondra se dnes rozhodl nabídnout Nečasovi rezignaci na svou funkci. Řekl, že tak učinil proto, aby nebránil změnám ve vládě a umožnil fungování trojkoaličního kabinetu. Vondrovým odchodem z vlády podmiňuje nejmenší vládní strana Věci veřejné výměnu třech svých ministrů, kterou po nich požaduje Nečas. 
 

VV chtějí Vondrův odchod v souvislosti s údajně předraženou zakázkou z doby českého předsednictví EU pro firmu Promopro. Současný ministr obrany tehdy šéfoval týmu, který měl předsednictví na starosti. 
  

Spornou zakázkou pro firmu Promopro se dnes začal zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Firma zajišťovala dodávky audiovizuální techniky na konference v Praze a regionech. Od úřadu vlády za ni dostala zaplaceno téměř 551 milionů korun. ÚOHS se případem začal zabývat na základě podnětu ministerstva financí.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.3 + 37.3) *

Zpět na přehled