Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obnova největšího jihlavského sídliště bude stát do 50 mil. Kč

Obnova největšího jihlavského sídliště bude stát do 50 mil. Kč

Obnova největšího jihlavského sídliště bude stát do 50 mil. Kč

19.7.2012 16:05, Zdroj: ČTK

Jihlava  - Jihlavská radnice chce zlepšit vzhled panelového sídliště Březinky, kde bydlí pětina obyvatel města. Radní dnes schválili přípravu dokumentace pro revitalizaci. Náklady na úpravy cest, zeleně, parkovišť, dětských hřišť a kontejnerových stání se odhadují do 50 milionů korun. Novinářům to dnes řekl jihlavský primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

"V září příštího roku by mohla být zahájena realizace tohoto projektu. Termín dokončení bude nejpozději do konce roku 2014," uvedl primátor. Na Březinkách bydlí kolem 10.000 lidí. Sídliště ze 70. let minulého století má podobné závady, jako panelová zástavba jinde ve městě. Chybí tam hlavně parkovací místa. "Sídliště bylo svého času špičkové, ale v té době byla doprava na bodu mrazu," podotkl primátor.

Úředníci města už zpracovali návrhy změn na sídlišti. Zlepšit by se tam měl systém cest pro chodce. V některých částech přibudou stromy a keře. Obnova se bude týkat také dětských hřišť. Některá budou zrušena, jiná opravena. Vzniknou i nová, uvedl primátor. Na Březinkách se počítá také s budováním dalších úseků cyklostezek, jimiž budou propojeny trasy pro cyklisty. Přibudou kontejnerová stání na odpadky.

Na obnovu sídliště chce město použít evropské dotace. Jihlava získá v období let 2007 až 2013 z regionálního operačního programu 630 milionů korun. Pro regeneraci městského prostředí připravila radnice deset projektů. Pět se už podařilo uskutečnit, dva probíhají. Obnovu by ještě potřebovalo třeba sídliště Dolina, na to se už ale evropské peníze z tohoto programu nedostanou.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.3 + 47.1) *

Zpět na přehled