Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obchvat Vysokého Mýta by mohl vzniknout jako samostatná část D35

Obchvat Vysokého Mýta by mohl vzniknout jako samostatná část D35

Obchvat Vysokého Mýta by mohl vzniknout jako samostatná část D35

18.1.2018 11:00, Zdroj: ČTK

Vysoké Mýto (Orlickoústecko) - Obchvat Vysokého Mýta, který je součástí budoucí trasy dálnice D35, by se mohl stavět samostatně bez návaznosti na další úseky. Projekčně je připraven a je ve fázi územního řízení. Na 21. února je naplánováno jeho veřejné projednání, řekl dnes novinářům starosta František Jiraský (Nestraníci).

"Úsek začíná ve směru na Hradec u autoservisu a končí u odbočky na Džbánov u letiště. Teoreticky, kdyby se postavil, bude fungovat jako obchvat města," uvedl Jiraský. Podle místostarosty Martina Krejzy (ODS) přislíbilo Ředitelství silnic a dálnic, že postaví kterýkoliv z připravených úseků D35 bez ohledu na to, zda bude mít návaznost na další.

Úsek dálnice D35 Vysoké Mýto - Džbánov, který bude tvořit obchvat města, je dlouhý asi čtyři kilometry. Bude na něm několik mostních staveb včetně asi stometrové estakády přes lokalitu Peklovce. Stavební úřad ve Vysokém Mýtě má na starosti i stavební řízení na předchozí úsek Ostrov - Vysoké Mýto, jeho příprava tolik nepokročila.

ŘSD chce letos začít stavět první dva úseky D35, Opatovice - Časy a Časy - Ostrov. V současnosti se čeká na výsledek tendru na dodavatele stavby na každý z úseků, otevření obálek v soutěži se uskutečnilo již vloni v říjnu.

Dálnice D35 má vést přes Čechy na Moravu a být dopravní alternativou frekventované dálnice D1. V Pardubickém kraji je rozdělena na šest úseků, naváže na třípatrovou křižovatku v Opatovicích nad Labem a povede směrem na Vysoké Mýto, Litomyšl a dál na Moravu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.6 + 39.0) *

Zpět na přehled