Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 15. 11. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Obchodní řetězec Kaufland neuspěl u NSS ve sporu s ÚOHS

Obchodní řetězec Kaufland neuspěl u NSS ve sporu s ÚOHS

Obchodní řetězec Kaufland neuspěl u NSS ve sporu s ÚOHS

5.12.2017 10:24, Zdroj: ČTK

Brno - Obchodní řetězec Kaufland neuspěl u Nejvyššího správního soudu s kasační stížností ohledně postupu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Kaufland se bránil šetření, ve kterém úřad chtěl po něm podklady. Už dříve žalobu firmy zamítl Krajský soud v Brně, nyní Kaufland neuspěl ani s odvoláním, zjistila ČTK z webu soudu.

Firma zpochybňovala možnost vést sektorové šetření ze strany ÚOHS a zpochybňovala také způsob a rozsah požadovaných informací a podkladů. Soud Kauflandu ale nevyhověl. "Ačkoli byl rozsah požadovaných informací dosti široký, žalovaný (ÚOHS) jím nevybočil ze základního rámce daného zákonem," uvedl k případu už dříve soudce Krajského soudu v Brně Viktor Kučera.

ÚOHS postup soudu přivítal, protože možnost vykonávat sektorová šetření je pro něj významným nástrojem pro zjišťování informací o fungování trhů.

Zákon o významné tržní síle je často diskutovanou normou, která má být bičem na řetězce. Zákon má svoje zastánce i kritiky.

ÚOHS letos zahájil pět správních řízení v oblasti významné tržní síly, která se týká zejména obchodních řetězců. Ve dvou případech řízení ukončil, firmy musely napravit svoje chování, pokutu ale nedostaly.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.1 + 43.5) *

Zpět na přehled