Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » O stavbu obchvatu Osové Bítýšky na Žďársku se uchází osm firem

O stavbu obchvatu Osové Bítýšky na Žďársku se uchází osm firem

O stavbu obchvatu Osové Bítýšky na Žďársku se uchází osm firem

7.6.2019 11:49, Zdroj: ČTK

Jihlava - Na stavbu 2,8 kilometru dlouhého silničního obchvatu obce Osová Bítýška na Žďársku dostalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) osm nabídek. Dvě nejnižší nabídky firem IMOS Brno a a sdružení v čele s firmou Aquasys se pohybují kolem 214 milionů korun bez daně, předpokládanou hodnotu zakázky převyšují skoro o 20 milionů. Hodnotící komise teď nabídky zhodnotí a doporučí uchazeče, se kterým by ŘSD mělo uzavřít smlouvu. ČTK to dnes sdělil jeho mluvčí Jan Studecký.

ŘSD zveřejnilo jen tři nejnižší nabídky uchazečů. V případě firmy IMOS Brno jde o 214,384 milionu Kč a u sdružení firem Aquasys a Váhostav-SK představuje 214,932 milionu Kč. Třetí nejnižší nabídku předložilo sdružení Inženýrské stavby Brno a OHL ŽS, má hodnotu 218,646 milionu Kč.

U Osové Bítýšky nechá ŘSD postavit nově část hlavního tahu číslo 37, který vede mezi Žďárem nad Sázavou a Velkou Bíteší. Centrum obce by se díky obchvatu mělo zbavit podstatné části provozu. "Což povede k výraznému zlepšení životního prostředí díky snížení hluku a exhalací z dopravy," uvedl Studecký. Termín zahájení stavby je podle něj závislý na případných námitkách neúspěšných žadatelů k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Poslední pozemky pro stavbu obchvatu získalo ŘSD vyvlastněním. Oznámení o zahájení zadávacího řízení na dodavatele zveřejnilo 18. dubna. Pokud stavba obchvatu začne ve druhé polovině letošního roku, měla by být nová část silnice I/37 zprovozněná v roce 2021. Další podrobnosti o projektu jsou na webu ŘSD.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.3 + 20.3) *

Zpět na přehled