Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » O státních maturitách vláda rozhodne asi příští středu

O státních maturitách vláda rozhodne asi příští středu

O státních maturitách vláda rozhodne asi příští středu

10.8.2010 12:08, Zdroj: ČTK

Vláda by měla rozhodnout o osudu státních maturit příští středu, řekl dnes ČTK ministr školství Josef Dobeš (VV). Materiál ke státním maturitám už ostatním ministrům předložil, do konce týdne očekává jejich připomínky. Po jejich zapracování chce dokument připravit pro příští zasedání kabinetu. Ministr dodal, že hledá cestu, jak systém státních maturit učinit úspornější.

Původně se mělo o státních maturitách jednat už tuto středu. Variantou bylo, že se tento týden zahájí debata mezi ministry, pak se přeruší a dokončí se příští týden. Nakonec se podle Dobeše rozhodlo přesunout celou diskusi na vládě až na příští středu.

Média informovala v minulých dnech o tom, že ministr Dobeš se státními maturitami v příštím školním roce počítá. Odvolávala se na nejmenovaný zdroj z ministerstva a na ředitele středních škol, s nimiž Dobeš hovořil. Ministr osobně ale takovou informaci zatím nepotvrdil.

V programovém prohlášení vlády Petra Nečase (ODS) se píše, že vláda do začátku školního roku 2010/2011 rozhodne o státních maturitách v tomto roce. Na základě generální zkoušky, která se chystá na říjen, kabinet vyhodnotí následný postup. "Provede audit přípravy projektu maturit, včetně kontroly vynaložených prostředků," píše se v programovém prohlášení.

Premiér Nečas se přitom k projektu státních maturit zatím vyjadřoval spíše skepticky. Počátkem července prohlásil, že vláda podle něj rozhodne o odkladu maturit až na další školní rok.

"Po generální zkoušce a provedené analýze se vláda rozhodne, zda model zachová, nebo zruší. Můj osobní názor je, že se zřejmě vláda přikloní k definitivnímu zrušení," uvedl tehdy Nečas. Petici proti novým maturitám podepsali také kantoři z téměř 180 středních škol.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 5, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.6 + 42.1) *

Zpět na přehled