Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » O případných pokutách pro Liberec rozhodne ÚOHS do konce roku

O případných pokutách pro Liberec rozhodne ÚOHS do konce roku

O případných pokutách pro Liberec rozhodne ÚOHS do konce roku

1.10.2010 13:32, Zdroj: ČTK

Do konce roku rozhodne antimonopolní úřad o případných pokutách pro město Liberec za zadávání zakázek souvisejících s mistrovstvím světa v klasickém lyžování. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodování podle něj brzdí složitost případů. 
    

"Velice komplikované je určení v jakém rozsahu došlo k dělení zakázek. Jedná se o velmi specifické stavební práce, které se musí posuzovat za pomoci znalců," řekl ČTK Rafaj. 
    

Antimonopolní úřad zahájil kontrolu města a také Technické univerzity Liberec loni v březnu. Akce se přímo na místě zúčastnilo osm pracovníků ÚOHS, kteří prozkoumali 60 veřejných zakázek a 22 výběrových řízení. Inspekce ÚOHS navázala na předchozí kontrolní závěry Nejvyššího kontrolního úřadu. 
    

S městem Liberec zahájil ÚOHS následně koncem loňského roku celkem 11 správních řízení. Týkají se například stavebních prací ve sportovních areálech Ještěd a Vesec, nákupu sněžných pásových vozidel, budování metropolitní sítě města Liberce pro přenos dat, zajištění projektových a inženýrských činností, zajištění výkonu technického dozoru investora a výstavby chráněných bytů a souvisejících dodatečných prací. 
    

Důvodem zahájení řízení bylo podle ÚOHS právě účelové dělení zakázek. Městu v této souvislosti hrozí stotisícové až milionové pokuty. Pokuty totiž v jednotlivých případech mohou dosahovat až pěti procent z ceny zakázek, jejichž souhrnná hodnota je zhruba 980 milionů korun
   

 "Blížíme se ke konci správních řízení. Jsem přesvědčen, že to bude v nejbližší době, každopádně do konce roku," reagoval dnes Rafaj na otázku, dokdy ÚOHS o případu rozhodne. 
    

Po vydání rozhodnutí týkajících se zakázek Liberce se bude ÚOHS zabývat tendry Technické univerzity Liberec. Přestože kontrola proběhla i v sídle univerzity před více než rokem, ÚOHS o případném zahájení řízení dosud nerozhodl.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.9 + 2.5) *

Zpět na přehled