Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » O post ředitele ČRo se ve druhém kole utkají Zavoral a Skřivánek

O post ředitele ČRo se ve druhém kole utkají Zavoral a Skřivánek

O post ředitele ČRo se ve druhém kole utkají Zavoral a Skřivánek

20.1.2016 17:36, Zdroj: ČTK

Praha - Rada Českého rozhlasu (ČRo) v prvním kole volby generálního ředitele nezvolila. Do druhého kola postoupili náměstek ČRo René Zavoral a bývalý šéf divize E15 a Euro vydavatelství Mladá fronta Tomáš Skřivánek. Druhé kolo volby se uskuteční před 18:00.

Pětice finalistů výběru dnes před radou prezentovala své projekty. Vedle Zavorala a Skřivánka se o místo ucházeli děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jakub Končelík, vedoucí právník Psychiatrické nemocnice Bohnice Tomáš Němeček a ředitel portfolia strategických projektů a finančního řízení České spořitelny Michael Kralert.

Zavoral dostal v prvním kole volby pět hlasů, potřebných je šest. Skřivánek obdržel dva hlasy. Rada ČRo má devět členů, z nichž každý má jeden hlas.

Nový generální ředitel ve funkci nahradí Petera Duhana, který rezignoval loni v říjnu. Odchodu předcházely dohady o nezákonném zaměstnávání jeho syna nebo některých bývalých radních. ČRo od té doby řídí prozatímní ředitel Karel Zýka. Do tendru se také přihlásil, ale se svým projektem nepostoupil.

Český rozhlas bude letos hospodařit s vyrovnanými příjmy a výdaji ve výši 2,193 miliardy korun. Zaměstnává asi 1500 lidí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.4 + 2.8) *

Zpět na přehled