Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » O pokutě pro Třebíč bude v březnu rozhodovat krajský soud

O pokutě pro Třebíč bude v březnu rozhodovat krajský soud

O pokutě pro Třebíč bude v březnu rozhodovat krajský soud

8.2.2019 11:31, Zdroj: ČTK

Třebíč - Krajský soud v Brně projedná 7. března správní žalobu kvůli pokutě 1,5 milionu korun, kterou třebíčské radnici uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS). ČTK to dnes potvrdila mluvčí soudu Eva Angyalossy. Radnice dostala pokutu za to, že stanovila při výběru provozovatele městské autobusové dopravy podmínku zajištění krytého stání pro autobusy. Třebíč s rozhodnutím nesouhlasila a v květnu 2017 podala žalobu.

Pokutu už město uhradilo, žaloba neměla odkladný účinek. "Teď se čeká na dvě věci. V momentě, kdy to u soudu dopadne tak, že to bude neodůvodněné, tak to bude vráceno. V momentě, kdy by to bylo potvrzeno, tak to město vyúčtuje společnosti, která administrovala veřejnou zakázku," řekl třebíčský starosta Pavel Pacal (Pro Třebíč). Soutěž administrovala společnost Veřejné zakázky.

Třebíč hledala nového provozovatele MHD v roce 2016. Do soutěže se přihlásil jen původní provozovatel společnost Trado-Mad, spadající pod Icom Transport. Nová osmiletá smlouva platí od roku 2017.

Zakázku za asi 470 milionů korun prověřoval ÚHOS. Konstatoval, že Třebíč nedodržela zásadu zákazu diskriminace, když požadovala zajištění celoročního krytého stání pro autobusy. Výrazně tím omezila okruh možných dodavatelů, konstatoval v rozhodnutí předseda ÚHOS Petr Rafaj. Své rozhodnutí z ledna 2017 ÚHOS potvrdil v řízení o rozkladu v březnu 2017.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.2 + 36.3) *

Zpět na přehled