Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » O novém hotelu v Pardubicích se bude rozhodovat až po volbách

O novém hotelu v Pardubicích se bude rozhodovat až po volbách

O novém hotelu v Pardubicích se bude rozhodovat až po volbách

2.7.2018 14:57, Zdroj: ČTK

Pardubice - O novém hotelu u letního stadionu v Pardubicích se bude rozhodovat až po volbách. Novinářům to řekl primátor Martin Charvát (ANO). Zastupitelé na konci června odmítli schválit smlouvu s firmou Stako, která vyhrála soutěž na výstavbu hotelu. Důvodem bylo nesplnění všech podmínek tendru.

"Zatím jsme se dohodli s náměstkyní Helenou Dvořáčkovou, že když zastupitelé nechtěli přijmout výsledek soutěže, tak to odložíme a necháme to až na nové zastupitelstvo," uvedl Charvát.

Město vypsalo nabídku na prodej pozemku s podmínkou, že na něm budoucí majitel postaví hotel u malé sportovní haly. Přihlásili se dva zájemci, vítězem se stala společnost Stako z Hradce Králové. Nabídla 16,5 milionu korun, což bylo o tři miliony korun více, než stanovil posudek jako cenu v místě obvyklou. Někteří zastupitelé však upozornili na to, že vítězná firma nedodala všechny dokumenty včas. Chyběl důkaz o bezdlužnosti, který firma doložila až zpětně.

Druhého zájemce komise ze soutěže vyřadila. Firma Euro Hotel, která v Pardubicích postavila už jeden hotel Na Olšinkách, totiž podle hodnoticí komise špatně navrhla parkovací rampu a také o něco přesáhla výškový limit stavby.

Zastupitelé měli schválit kupní smlouvu s odloženou účinností. Kupec měl například nejdřív získat územní rozhodnutí. Budoucí hotel také mimo jiné nesměl být vyšší než 15 metrů, aby nezakrýval dominantu města, renesanční zámek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.6 + 48.0) *

Zpět na přehled