Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 19. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » O Lužické nemocnici v Rumburku znovu jedná Ústecký kraj

O Lužické nemocnici v Rumburku znovu jedná Ústecký kraj

O Lužické nemocnici v Rumburku znovu jedná Ústecký kraj

23.8.2018 14:36, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Ústecký kraj znovu jedná o zajištění zdravotnické péče ve Šluknovském výběžku. Příští týden zástupci kraje zamíří do Rumburku, kde si prohlédnou Lužickou nemocnici. Zařízení nyní hledá úspory, aby se neprohluboval jeho dluh. Městu se nepodařilo nemocnici prodat. Krajská zdravotní, která spravuje pět jiných nemocnic v regionu, požaduje kompletní analýzu stavu Lužické nemocnice.

S vedením Ústeckého kraje jednalo ve středu pět starostů Šluknovského výběžku, kteří mají obavy o zajištění zdravotnické péče v regionu. "Krajská zdravotní jako podmínku obnovy jednání stanovila provedení kompletní analýzy stavu nemocnice. Musí se vycházet také z toho, jaký je tam stav lékařů, sester, jaká oddělení bude možné zajistit," řekl dnes novinářům hejtman Oldřich Bubeníček.

Letošní ztráta zdravotnického zařízení se odhaduje na 40 milionů korun, loni byla 30,5 milionu korun. Ústecký kraj jednal s Rumburkem o převzetí nemocnice před více než rokem, radnice poté vypsala tendr, do kterého se ale kraj nepřihlásil. Zvítězila společnost Penta, jednání však nakonec zkrachovala.

Město obnovení jednání s krajem vítá. "Doufám, že kraj přijde s nabídkou nějaké pomoci, a to v jakékoliv formě," řekl ČTK místostarosta Alois Kittl. Radnice hodlá provést zástupce kraje po nemocnici, která se nyní stěhuje ze dvou areálů do jednoho. "Do poloviny září by se veškerá lůžková část interny měla dostat do větší budovy chirurgie," uvedl místostarosta. Areál V Podhájí by v budoucnu mohl sloužit k provozu denního stacionáře.

Nemocnice zajišťuje zdravotní péči pro 55.000 obyvatel Šluknovského výběžku. Na řešení situace by se podle hejtmana měly podílet vedle kraje a měst také pojišťovny.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.8 + 44.2) *

Zpět na přehled