Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » O auditorskou firmu Deloitte se začala zajímat policie

O auditorskou firmu Deloitte se začala zajímat policie

O auditorskou firmu Deloitte se začala zajímat policie

28.6.2010 11:42, Zdroj: ČTK

 Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality se začal zajímat o dění v auditorské společnosti Deloitte, která pravidelně radí státu v miliardových zakázkách. Informují o tom dnešní Lidové noviny s odvoláním na důvěryhodné zdroje. Protikorupční policie podle listu už tři týdny zkoumá, zda existuje tajný fond určený na uplácení státních zaměstnanců při zadávání veřejných zakázek. Vedoucí partner Deloitte pro Česko a Slovensko Michal Petrman ale deníku popřel, že ve společnosti policejní vyšetřování probíhá.

Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek nechtěl listu upřesnit, zda jde o oficiální vyšetřování, nebo prověřování na základě iniciativy samotných detektivů.

Podle LN firma ke konci června navíc propustí přes 30 zaměstnanců. Petrman ale nevidí na tomto propouštění nic neobvyklého. "V souvislosti se schválením plánu na období po 1. červnu a ročním hodnocením zaměstnanců jsme s některými zaměstnanci uzavřeli dohodu o ukončení pracovního poměru. Konkrétní počet zaměstnanců je vnitřní záležitostí firmy," řekl LN Petrman.

Důvody propouštění odmítlo vedení společnosti komentovat, podle zdrojů LN ale souvisí se zkreslováním účetnictví firmy. Vlna propouštění totiž následuje poté, co firma koncem května propustila svého šéfa poradenské sekce Petra Kymličku, který ve společnosti působil 11 let. Firma mu podle LN přišla na podvody v účetnictví, díky kterým získával vyšší prémie.

Poté, co Kymlička ze společnosti odešel, se podle listu začalo mluvit i o existenci až třistamilionového fondu určeného na úplatky. "Není možné, aby o nesrovnalostech v účetnictví věděl jen on sám. O tom muselo vědět nejméně 20 lidí," řekl LN jeden ze zdrojů.

"V současné době není Deloitte předmětem žádného externího vyšetřování. Jakákoli nepodložená informace v tomto smyslu by mohla poškodit firmu a být předmětem žaloby o náhradu škody," sdělil LN Petrman

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 2.33, počet hlasů: 3.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.5 + 34.0) *

Zpět na přehled