Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » NSS potvrdil stotisícovou pokutu pro Vsetín od ÚOHS

NSS potvrdil stotisícovou pokutu pro Vsetín od ÚOHS

NSS potvrdil stotisícovou pokutu pro Vsetín od ÚOHS

29.11.2012 09:59, Zdroj: ČTK

Brno/Vsetín - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil stotisícovou pokutu pro Vsetín za chyby v tendru na logistické centrum odpadů. ČTK to zjistila z webu NSS. Pokutu městu uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v roce 2010. Město v rozporu se zákonem zadávalo dodatky v hodnotě kolem 18 milionů korun bez soutěže přímo firmě Strabag.

Pokutě se Vsetín neúspěšně bránil u soudů. V lednu jeho žalobu zamítl Krajský soud v Brně. Nyní postupoval stejně i Nejvyšší správní soud.

Vsetínská starostka Iveta Táborská (ODS) dnes ČTK řekla, že nyní nemá k dispozici písemné rozhodnutí. "Nicméně musím říct, že jsem z této situace opravdu nešťastná a nezbývá nám nic jiného než přijmout politickou zodpovědnost za pochybení předchozího vedení města. Ve snaze vyvarovat se podobných nepřesností jsme v roce 2010 přijali právníka, specialistu na zadávání veřejných zakázek, neboť jsme si vědomi důležitosti veřejných zakázek," uvedla Táborská.

Podle ÚOHS město tím, že oslovilo pouze jediného zájemce, mohlo podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. "Jednací řízení bez uveřejnění je v zákoně o veřejných zakázkách mimořádným institutem, kterého lze využít pouze v přesně vymezených případech," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj s tím, že požadované znaky v případě prověřované veřejné zakázky naplněny nebyly.

Město se v minulosti bránilo tím, že v dané situaci radnice nemohla postupovat jinak. Radnice také upozorňovala na to, že s postupem města souhlasily také ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí, z jejichž programů byl projekt spolufinancován.

Původní veřejná zakázka byla v informačním systému zveřejněna 23. dubna 2007 a legislativní změny a nové technické normy, kterými byla zdůvodněna potřeba dodatečných stavebních prací, jsou platné od 1. listopadu 2006. Výše původní veřejné zakázky činí bez DPH téměř 80 milionů korun. Cena sporných dodatků téměř 18 milionů korun bez DPH.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.7 + 15.0) *

Zpět na přehled