Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » NSS potvrdil pokutu 75.000 korun od ÚOHS pro Chomutov

NSS potvrdil pokutu 75.000 korun od ÚOHS pro Chomutov

NSS potvrdil pokutu 75.000 korun od ÚOHS pro Chomutov

23.1.2014 10:18, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 75.000 korun, kterou chomutovské radnici v červnu 2011 uložil za chyby v tendru na stavební práce na sídlištích Březenecká, Zahradní a Písečná Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Soud to uvedl na svém webu. NSS zamítl kasační stížnost společnosti WORLD INVEST, jejíž nabídku město původně vybralo jako nejvýhodnější. Už dříve firma neuspěla u Krajského soudu v Brně.

Kromě pokuty ÚOHS před třemi lety zrušil i zadávací řízení za více než 30 milionů korun. Podle úřadu město protizákonně zkrátilo lhůtu pro podání nabídek o pět dnů a neumožnilo firmám neomezený a přímý dálkový přístup k zadávací dokumentaci.

Chomutov udělal v tendru podle ÚOHS i další chyby. Požadoval po uchazečích poskytnutí jistoty pouze formou složení peněžní částky na účet zadavatele. "Zákon o veřejných zakázkách umožňuje požadovat jistotu také ve formě bankovní záruky, přičemž volba jedné z těchto dvou zákonem vymezených forem jistoty je na dodavateli a zadavatel ji nesmí žádným způsobem omezit," uvedl už dříve antimonopolní úřad.

Další chybou města bylo odmítnutí námitek společnosti EUROVIA CS. Podle města neobsahovaly náležitosti požadované zákonem, ÚOHS s tím nesouhlasil. Právě za tento delikt městu pokutu uložil.

Chyby podle ÚOHS mohly omezit okruh potenciálních uchazečů o veřejnou zakázku. Město vybralo jako nejvýhodnější nabídku firmy WORLD INVEST. Neuzavřelo s ní ale smlouvu, proto úřad zadávací řízení zrušil.

Původně měla chomutovská radnice zaplatit 150.000 korun. Předseda ÚOHS Petr Rafaj ale výši pokuty ve svém konečném rozhodnutí snížil na polovinu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.7 + 3.3) *

Zpět na přehled