Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » NSS potvrdil pokutu 70 tisíc korun od ÚOHS pro NBÚ

NSS potvrdil pokutu 70 tisíc korun od ÚOHS pro NBÚ

NSS potvrdil pokutu 70 tisíc korun od ÚOHS pro NBÚ

29.7.2013 10:18, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu 70 tisíc korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro Národní bezpečnostní úřad (NBÚ). Bezpečnostní úřad chyboval v tendru na elektronický systém spisové služby. ČTK to zjistila z webu NSS. Pokutu už dříve potvrdil i Krajský soud v Brně.

Národní bezpečnostní úřad pětimilionový tendr vypsal koncem roku 2009. S cenou pět milionů korun zakázku vyhrála plzeňská společnost PilsCom, s. r. o. Antimonopolní úřad se případem začal zabývat na základě podnětu, který obdržel o rok později. Měl pochybnost, zda NBÚ dopředu jasně a správně uvedl způsob, kterým bude nabídky hodnotit.

NBÚ ve správním řízení tvrdil, že jím zvolená dílčí hodnotící kritéria nedávala prostor pro subjektivní hodnocení a způsob hodnocení byl stanoven jasně, určitě, srozumitelně a dostatečně podrobně. Antimonopolní úřad ale dospěl k opačnému závěru.

Podle ÚOHS bezpečnostní úřad v zadávací dokumentaci stanovil pouze procentuální váhu jednotlivých hodnotících kritérií. "Způsob, podle kterého bude zadavatel jednotlivá hodnotící kritéria hodnotit, ale v zadávací dokumentaci uveden nebyl. To znamená, že žádný uchazeč dopředu nemohl vědět, podle jaké metody či vzorce bude zadavatel provádět hodnocení jednotlivých hodnotících kritérií," uvedl již dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.4 + 45.5) *

Zpět na přehled