Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » NSS potvrdil pokutu 30.000 korun pro Šumperk od ÚOHS

NSS potvrdil pokutu 30.000 korun pro Šumperk od ÚOHS

NSS potvrdil pokutu 30.000 korun pro Šumperk od ÚOHS

10.6.2019 15:08, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil svým rozhodnutím pokutu 30.000 korun, kterou městu Šumperk vyměřil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v tendru na výstavbu cyklostezky do Dolních Studének. ČTK to zjistila z úřední desky soudu.

ÚOHS posuzoval zakázku za 25 milionů korun v roce 2014, předseda úřadu Petr Rafaj jeho rozhodnutí o pokutě o rok později potvrdil. Město Šumperk se pokutě bránilo žalobou u Krajského soudu v Brně, který ale dal za pravdu ÚOHS a pokutu potvrdil. NSS teď rozhodoval o kasační stížnosti proti rozsudku, kterou město podalo, a zamítl ji.

Pokutu musela šumperská radnice zaplatit už v roce 2015 po rozhodnutí předsedy úřadu.

Zakázka na cyklostezku je z roku 2013, vyhrála ji společnost Strabag. ÚOHS před čtyřmi lety dospěl k závěru, že město změnilo původní požadavek na prokázání technických kvalifikačních předpokladů firem.

Firmy měly původně doložit nejméně tři referenční stavby typu rekonstrukce komunikací s investičními náklady na jednotlivé stavby minimálně osm milionů Kč bez DPH, na kterých se podílely jako generální dodavatelé.

Po změnách ale stačila reference jako řadového dodavatele. ÚOHS vadilo, že současně s touto změnou Šumperk neprodloužil lhůtu pro podání nabídek, což mohlo rozšířit okruh možných dodavatelů.

Proti rozhodnutí Nejvyššího správní soudu není možné se odvolat.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.6 + 10.5) *

Zpět na přehled