Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » NSS potvrdil pokutu 2,3 mil. Kč od ÚOHS pro Husky CZ

NSS potvrdil pokutu 2,3 mil. Kč od ÚOHS pro Husky CZ

NSS potvrdil pokutu 2,3 mil. Kč od ÚOHS pro Husky CZ

7.11.2013 12:13, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 2,32 milionu korun, kterou v roce 2011 uložil výrobci sportovních potřeb Husky CZ Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Firma tak přišla o poslední možnost se pokutě bránit. Již dříve její platnost potvrdil i Krajský soud v Brně. ČTK to dnes zjistila z webu NSS.

Společnost Husky podle antimonopolního úřadu uzavírala zakázané dohody o určování cen pro další prodej na trhu outdoorového vybavení.

Husky porušila zákon ve vztazích s odběrateli jejího zboží, kteří provozovali internetové obchody. Firma podle ÚOHS založila svou cenovou politiku na ústních dohodách o povinném dodržování doporučených cen, které dále konkretizovala ceníkem rozesílaným e-mailem.

Doporučené ceny nejsou protizákonné v případě, že prodejce není omezen v určování cen zboží pro jeho další prodej a má možnost stanovit koncovou cenu i pod doporučenou prodejní cenou. To se ve zkoumaném případě nestalo.

"Šetřením bylo prokázáno, že společnost Husky plnění dohod o doporučených cenách pro další prodej svými odběrateli kontrolovala a pod hrozbou přerušení dodávek zboží či jiných sankcí jejich plnění i vymáhala," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.3 + 36.0) *

Zpět na přehled