Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nový parkovací systém by měl v Rakovníku začít fungovat v létě

Nový parkovací systém by měl v Rakovníku začít fungovat v létě

Nový parkovací systém by měl v Rakovníku začít fungovat v létě

16.11.2017 13:08, Zdroj: ČTK

Rakovník - Nový parkovací systém na Husově náměstí by měl v Rakovníku začít fungovat příští rok v létě. Jde o kompletní modernizaci a výměnu technologií, urychlí například vyjíždění z placené zóny. Práce na obnově parkovacích zařízení začnou zřejmě v březnu. Náklady dosáhnou zhruba pět milionů korun bez DPH. Novinářům to dnes řekla mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová.

Současný systém je zastaralý, mnohdy zdržuje výjezd z náměstí a komplikuje řidičům situaci. Nově budou závorou díky systému projíždět s už zaplaceným poplatkem, vyjíždění se tak urychlí. "Závory budou dvě, v případě, že by došlo k závadě nebo nějakému zdržení na jedné závoře, bude fungovat ta druhá," uvedl starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD).

Rakovničtí radní nedávno rozhodli o vypsání veřejné zakázky na provedení prací. Jejich součástí bude například posunutí vjezdové závory v Palackého ulici západním směrem, zřízení dvou automatických výjezdových závor, umístění automatů pro platbu parkovného a další. Budka pro výběrčího peněz za parkování z náměstí zmizí.

Parkování v centru řešilo vedení Rakovníka dlouhodobě, loni si město nechalo na úpravy zpracovat studii. Ve špičce se u výjezdu z náměstí někdy tvoří i kolony. Zpoplatněné stání na náměstích v centru má většina středočeských měst, například Kladno, Mělník nebo Beroun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.7 + 15.6) *

Zpět na přehled