Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nový Jičín dokončil první etapu budování společenského centra

Nový Jičín dokončil první etapu budování společenského centra

Nový Jičín dokončil první etapu budování společenského centra

16.5.2019 16:21, Zdroj: ČTK

Nový Jičín - Město Nový Jičín dokončilo první etapu budování kulturně společenského centra. Vzniká přestavbou nevyužívané přístavby Hotelu Praha. Práce přišly téměř na 22 milionů korun a během deseti měsíců při nich vzniklo jeviště a terasa. Budova ze 70. let minulého století také dostala novou zateplenou fasádu, střechu a okna. ČTK to dnes sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Místostarosta Václav Dobrozemský (ODS) uvedl, že z pohledu finančních nákladů či úprav projektové dokumentace je nešťastné, že stavba byla rozdělena na dvě etapy. "Kvůli tomu, že se v minulosti budování kulturního domu rozfázovalo, vzniká mezi etapami i zbytečná prodleva. Nyní se projektuje vnitřní prostor a až ve druhé polovině letošního roku bude vyhlášena veřejná zakázka na zhotovitele stavby," uvedl Dobrozemský. Vlastní stavební práce by podle něj mohly začít koncem letošního nebo začátkem příštího roku.

Náklady na druhou etapu rekonstrukce se odhadují na 44 milionů korun. V přízemí má vzniknout restaurace, pokladna, šatny pro veřejnost a skladové prostory. "Ve druhém nadzemním podlaží bude vybudován malý a velký sál o celkové kapacitě 260 osob. Součástí velkého sálu bude jeviště. V horním patře bude zkušební sál pro 80 lidí, maskérny a šatny pro účinkující a kanceláře pro pracovníky městského kulturního střediska," uvedla Machková.

Všechna tři podlaží propojí nový výtah. Prostory ve společenském centru budou bezbariérové. "Třetí etapou pak bude dodání vnitřního vybavení, zejména nábytku a audiovizuální techniky. Pokud vše půjde podle plánů, tak plesová sezona v roce 2021 by už mohla proběhnout v novém kulturním zařízení," uvedl místostarosta.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.9 + 3.3) *

Zpět na přehled