Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Novou starostkou Ostravy-Poruby se stala Lucie Baránková Vilamová

Novou starostkou Ostravy-Poruby se stala Lucie Baránková Vilamová

Novou starostkou Ostravy-Poruby se stala Lucie Baránková Vilamová

23.1.2019 19:04, Zdroj: ČTK

Ostrava - Novou starostkou ostravského obvodu Poruba se dnes stala Lucie Baránková Vilamová. Nahradila dosavadního starostu Libora Folwarczného (oba ANO), který se vzdal funkce z osobních důvodů. ČTK to za radnici druhého nejlidnatějšího ostravského obvodu sdělila Jana Janošcová.

Novou místostarostkou namísto Baránkové zvolili zastupitelé Petru Brodovou (ANO). Radní si v souvislosti se změnami ve vedení obvodu přerozdělily kompetence. "Starostka Lucie Baránková Vilamová má na starost zahraniční styky, kontrolní činnost, veřejný pořádek a požární ochranu, finance, publicitu obvodu a sport a volný čas. Pod Petru Brodovou spadají rozvoj obvodu a veřejné zakázky," uvedla Janošcová.

Lucie Baránková Vilamová je teprve druhou ženou v čele Poruby. "V letech 1964 až 1970 byla předsedkyní Obvodního národního výboru v Porubě Františka Novotná. V roce 1968 vyjádřila nesouhlas s okupací Československa vojsky Varšavské smlouvy a musela odejít z veřejného života," uvedla Janošcová.

V Porubě žije zhruba 65.000 obyvatel. Obvod vede čtyřkoalice ANO, České pirátské strany, ODS a KDU-ČSL. V jedenáctičlenné radě má ANO šest členů, Piráti a ODS po dvou členech a jednoho zástupce mají lidovci. ANO obsadilo kromě křesla starosty ještě pozice dvou místostarostů, jednoho místostarostu má ODS a jednoho Piráti. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu má koalice převahu 29 hlasů. V opozici jsou čtyři strany - KSČM, Ostravak, ČSSD a SPD.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 5, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.3 + 27.2) *

Zpět na přehled