Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nová soutěž na psychiatrii v Pardubicích bude v režii hejtmanství

Nová soutěž na psychiatrii v Pardubicích bude v režii hejtmanství

Nová soutěž na psychiatrii v Pardubicích bude v režii hejtmanství

24.9.2018 16:05, Zdroj: ČTK

Pardubice - Pardubický kraj na sebe převezme celé zadávací řízení včetně výběru dodavatele stavby psychiatrického pavilonu Pardubické nemocnice. Původní výběrové řízení bylo zrušeno mimo jiné kvůli podezření na existenci zakázané dohody účastníků soutěže. Hejtmanství tímto postupem získá plnou kontrolu nad celým procesem a zároveň odpovědnost za něj, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Pardubického kraje Dominik Barták.

"Vše řešíme co nejrychleji, protože je pro nás nesmírně důležité, abychom obnovili proces co nejdříve a nedošlo k ohrožení čerpání evropských prostředků. Po řadě jednání víme, že stanovené termíny v této chvíli plníme bez problémů," uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD).

Netolický 17. srpna uvedl, že předem dostal informaci, jaká bude nejnižší nabídková cena v soutěži a kdo ji předloží. Informace se při otvírání obálek potvrdily, proto se obrátil na policii. Domnívá se, že jde o trestný čin pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži. O možném nelegálním jednání jej informoval 14. srpna předseda dozorčí rady společnosti Nemocnice Pardubického kraje (NPK) Vítězslav Novohradský.

Obálky s nabídkami se otvíraly ve čtvrtek 16. srpna. Předpokládaná cena zakázky činila 223,5 milionu korun, nejnižší podaná nabídka byla 257,5 milionu korun. Vysoká cena byla i jedním z formálních důvodů zrušení soutěže. Kraj rovněž vyslal do nemocnice kontrolu této i jiných veřejných zakázek společnosti NPK.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (3.3 + 11.6) *

Zpět na přehled