Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nová elektronická tržiště nejvíc využívá ministerstvo obrany

Nová elektronická tržiště nejvíc využívá ministerstvo obrany

Nová elektronická tržiště nejvíc využívá ministerstvo obrany

3.12.2012 16:24, Zdroj: ČTK

Praha - Přeborníkem ve využívání nových elektronických tržišť určených pro vybrané nákupy státní správy je ministerstvo obrany. Elektronická tržiště fungují od července a nákupy resortu obrany v nich do konce září tvořily 38 procent všech zakázek. S velkým odstupem následuje Nemocnice Na Homolce, jejíž nákupy činily tři procenta. Vyplývá to z aktuálních statistik ministerstva pro místní rozvoj.

Ve sledovaném období úřady zadaly přes elektronická tržiště 3209 zakázek v celkové hodnotě kolem 264 milionů korun. Nejčastěji nakupovaným zbožím byly tonery a faxy.

E-tržiště mají pomoci státní správě snížit náklady hlavně díky nižší ceně nakupovaných komodit. Roční úsporu MMR odhaduje na 1,4 miliardy korun. Tržiště mají sloužit hlavně k nákupům takzvaného standardizovatelného zboží, jako jsou například kancelářské potřeby nebo počítače.

Od července do září v Česku fungovala v ostrém provozu dvě elektronická tržiště, a to Tendermarket a Gemin.cz. Tržiště VortalGov spustilo činnost na začátku října, Centrum veřejných zakázek a Český trh začaly fungovat v listopadu.

 

Více k elektronickým tržištím zde.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.9 + 5.5) *

Zpět na přehled