Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nemocnice Na Homolce vypověděla kontroverzní smlouvy s MSB Legal

Nemocnice Na Homolce vypověděla kontroverzní smlouvy s MSB Legal

Nemocnice Na Homolce vypověděla kontroverzní smlouvy s MSB Legal

28.6.2013 18:17, Zdroj: ČTK

Praha - Nemocnice Na Homolce již dříve vypověděla kontroverzní smlouvy s advokátní kanceláří MSB Legal a firmou KTH (dříve Alseda). Na webu nemocnice to sdělil ředitel zařízení Michal Šetlík. V MSB Legal zasahovali ve čtvrtek policisté, podle médií právě v souvislosti se smlouvou mezi KTH a nemocnicí na pronájem skladů. Šetlík uvedl, že o prošetření kauz sám policii požádal už v březnu. Kontroverzní smlouvy jsou podle něj spojeny s předchozím vedením nemocnice.

Že protikorupční policie ve čtvrtek hledala v MSB Legal dokumenty o Nemocnici Na Homolce, uvedla Česká televize. Zásah se údajně mohl týkat pronájmu skladů. Podle Nadačního fondu proti korupci ztratila nemocnice 100 milionů korun ročně, když pronajala sklady zdravotnického materiálu Alsedě spojené s MSB Legal (dříve Šachta & Partners). Mluvčí protikorupčního útvaru policie Jaroslav Ibehej ČTK potvrdil jen, že policie provádí "určité úkony v určité trestní věci".

"Kauzy, o nichž v současné době informují média, se týkají výhradně období, kdy v nemocnici působil ve funkci ředitele můj předchůdce Vladimír Dbalý. Současné vedení nemá s kauzami nic společného," komentoval situaci Šetlík. "Ihned po nástupu jsem začal provádět konkrétní opatření pro zprůhlednění nákupu služeb, zdravotnického materiálu, přístrojů a dalšího zboží. Smluvní vztahy s MSB Legal a smlouva na pronájem skladů firmě KTH (dříve Alseda) byly vypovězeny," uvedl.

"Již v březnu jsem písemně požádal policii o zahájení šetření pravdivosti údajů, které se již tehdy objevily v médiích. Při veškerém šetření je současné vedení Nemocnice Na Homolce připraveno poskytnout policii plnou součinnost," sdělil.

MSB Legal dlouhodobě zastupuje také lobbistu Iva Rittiga, jehož jméno se nedávno objevilo v souvislosti s rozsáhlým zásahem, který vyústil v obvinění blízké spolupracovnice expremiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové a sedmi dalších osob. Kriminalisté se k Nagyové podle policejních dokumentů dostali při prošetřování podezření na údajnou zločinnou skupinu složenou z Rittiga a dalších lobbistů Romana Janouška či Tomáše Hrdličky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.0 + 16.3) *

Zpět na přehled