Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nejvyšší správní soud zrušil pokutu 50.000 Kč pro Ústí nad Labem

Nejvyšší správní soud zrušil pokutu 50.000 Kč pro Ústí nad Labem

Nejvyšší správní soud zrušil pokutu 50.000 Kč pro Ústí nad Labem

2.5.2017 09:42, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil pokutu 50.000 korun, kterou dostala v roce 2013 radnice v Ústí nad Labem. Zakázkou na revitalizaci městského parku se bude znovu zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to zjistila z webu soudu. S úpravami parku mělo město už dříve problémy u jiných institucí.

Ústí nad Labem nechalo park revitalizovat v roce 2010 a zaplatilo za to 83 milionů korun. Zájemci o zakázku museli doložit, že nejsou dlužníkem města. Podle ÚOHS tento postup byl v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách a mohl snížit počet firem, které se do tendru přihlásily. Proč Nejvyšší správní soud pokutu zrušil, není jasné, zveřejněný verdikt je zatím bez odůvodnění.

Chyby v postupu města v souvislosti s revitalizací parku našly také jiné instituce. Podezření na předražení části vybavení parku prošetřovala policie, nakonec ale případ odložila. Pokutu 651.000 korun udělil před lety městu úřad Regionálního operačního programu Severozápad, který na revitalizaci přidělil dotaci. V srpnu 2011 dotaci o 380.000 korun zkrátil. Kontrola tehdy odhalila chyby při pořizování vybavení parku. Podle úřadu město chybovalo při pořizování laviček, když jejich typ a cena neodpovídaly smlouvě a následné fakturaci.

Pochybení při stavbě parku v roce 2010 odhalila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP). Podle ní ústecký magistrát chyboval, když povolil v parku pokácet 152 stromů a stovky křovin.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.5 + 8.6) *

Zpět na přehled