Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nejvyšší správní soud vrátil do hry půlmilionovou pokutu

Nejvyšší správní soud vrátil do hry půlmilionovou pokutu

Nejvyšší správní soud vrátil do hry půlmilionovou pokutu

18.8.2016 14:12, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) vrátil do hry půlmilionovou pokutu, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dal státnímu podniku Lesy ČR za údajné chyby v tendru na dodávky ochranných pracovních prostředků. Případ se vrací na Krajský soud v Brně. Ten pokutu letos v březnu zrušil, jeho rozsudek po dnešním zásahu NSS ale neplatí. ČTK to zjistila z webu soudu, který zveřejnil pouze verdikt bez odůvodnění.

Lesy ČR zadávaly zakázku v roce 2010. Pro výpočet nabídkové ceny měli uchazeči využít položky uvedené ve vzorovém koši výrobků, který vycházel z nákupů provedených zadavatelem v minulosti, přičemž množství odpovídalo odběrům za rok. Na základě vzorového koše uchazeči vypracovávali cenové nabídky.

ÚOHS tvrdil, že Lesy ČR ale měly v úmyslu objednávat i zboží, které nebylo ve vzorovém koši uvedené. Tento postup prý mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Smlouva s vítěznou firmou byla podle ÚOHS navíc v rozporu s návrhem rámcové smlouvy obsaženým v nabídce firmy.

ÚOHS se případem zabýval opakovaně, původně uložil státní firmě milionovou pokutu. Předseda úřadu Petr Rafaj ale rozhodnutí svých podřízených zrušil, protože nebylo dostatečně srozumitelné. V konečném verdiktu byla pokuta poloviční. Tendr se týkal nákupu například rukavic, ochranných sluchátek, brýlí, helem, obuvi a pracovních oděvů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (3.7 + 24.4) *

Zpět na přehled