Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu 250.000 korun pro Hodonín

Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu 250.000 korun pro Hodonín

Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu 250.000 korun pro Hodonín

15.12.2016 09:42, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 250.000 korun, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil Hodonínu. Radnice v tendrech na stavební práce oslovovala vždy stejný okruh firem. Už dříve sankci potvrdil i Krajský soud v Brně. NSS rozhodnutí zveřejnil na svém webu.

Chyby radnice se týkaly mimo jiné výstavby parkovacích ploch. Zakázky byly z roku 2012. Ve všech případech radnice vyzvala k podání nabídek opakovaně stejný okruh zájemců, a to společnosti Strabag, VHS Břeclav, Swietelsky, Stavební firmu Plus a Inženýrské stavby Hodonín.

"Nejednalo se přitom o stavební zakázky, jež by samy o sobě byly mimořádné, a město Hodonín nedokázalo uvést žádné zvláštní objektivní skutečnosti, které by zdůvodňovaly zasílání výzvy stejnému okruhu zájemců," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Hodonínská radnice se neúspěšně bránila tím, že tendry zveřejňovala na svém webu, který prý stavební firmy sledují. Tuto argumentaci soud ale odmítl. Krajský soud v Brně letos v září v této souvislosti uvedl, že soutěžní prostředí bylo redukováno na vybraných pět firem. Podle soudu je také rozdíl mezi tím, když anonymně visí informace o tendru na webu, a tím, když radnice firmu rovnou osloví.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.1 + 39.8) *

Zpět na přehled