Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nejvyšší soud veřejně projedná dovolání v kauze opencard

Nejvyšší soud veřejně projedná dovolání v kauze opencard

Nejvyšší soud veřejně projedná dovolání v kauze opencard

23.5.2018 03:05, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší soud dnes veřejně projedná dovolání dvou odsouzených z kauzy opencard, bývalých manažerů pražského dopravního podniku Tomáše Petany a Jana Suntycha. Dostali podmínky za porušení povinností v souvislosti s projektem opencard. Nejvyšší soud už jednou ve prospěch Petany a Suntycha intervenoval a vrátil kauzu odvolacímu Městskému soudu v Praze, který jim však loni v červenci znovu uložil podmíněný trest.

Petana byl v DPP ředitelem úseku služeb a Suntych vedoucím jednotky informatiky. Podle obžaloby oba způsobili zaměstnavateli škodu přes 20 milionů korun. V roce 2007 doporučili uzavřít smlouvu s firmou Haguess na dodávku softwaru ke kartám opencard, ačkoli předtím nestanovili předpokládanou hodnotu zakázky, nezjišťovali obvyklou cenu dodávky ani neporovnali obdobné zakázky realizované v Česku.

Podle státního zástupce byli muži srozuměni s tím, že cena navržená firmou je nadhodnocená a smlouva je pro podnik nevýhodná. O rok později obdobně postupovali při přípravě další smlouvy.

Opencard pochází z éry primátora Pavla Béma (ODS) a Prahu stála více než 1,74 miliardy korun. Měla mít řadu funkcí, nakonec však sloužila především jako tramvajenka. Současné vedení hlavního města projekt označilo za předražený a odmítlo v něm pokračovat.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.4 + 7.1) *

Zpět na přehled