Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nejvyšší soud odmítl podle ČT Dalíkovo dovolání v kauze pandurů

Nejvyšší soud odmítl podle ČT Dalíkovo dovolání v kauze pandurů

Nejvyšší soud odmítl podle ČT Dalíkovo dovolání v kauze pandurů

7.3.2018 09:11, Zdroj: ČTK

Praha - Nejvyšší soud odmítl dovolání lobbisty Marka Dalíka v kauze podvodu při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu. Uvedla to dnes Česká televize s odvoláním na Jana Kořána z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Soud rozhodl o dovolání už 22. února, výsledek ale nezveřejnil s tím že nejprve je třeba vypracovat odůvodnění a poté rozhodnutí doručit účastníkům řízení.

Ve vleklé kauze šlo už o druhé Dalíkovo dovolání. Lobbista a někdejší pravá ruka bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS) byl v případu odsouzen k pěti letům vězení, které si v současnosti odpykává.

Ve vleklém procesu byl původně odsouzen ke čtyřem letům odnětí svobody za to, že si při neformální schůzce k nákupu pandurů řekl v listopadu 2007 o úplatek pro někoho z české vlády. Po zástupci firmy Steyr, která obrněné vozy dodávala, žádal podle trestního spisu půl miliardy korun. Tento rozsudek byl loni na jaře zrušen. Nový pravomocný verdikt padl na konci loňského července a Dalíkovi o rok přitížil. Soud dospěl k názoru, že podváděl, když se pokusil ze zbrojařů vylákat peníze. Uvedl je prý v omyl tím, že předstíral vliv na ministry.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.9 + 37.3) *

Zpět na přehled