Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 15. 11. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Největší investice Nového Strašecí půjdou do školy a kanalizace

Největší investice Nového Strašecí půjdou do školy a kanalizace

Největší investice Nového Strašecí půjdou do školy a kanalizace

6.12.2017 12:25, Zdroj: ČTK

Nové Strašecí (Rakovnicko) - Největšími investicemi Nového Strašecí na Rakovnicku budou v příštím roce pokračující oprava školy a budování kanalizace. Návrh rozpočtu počítá s celkovými výdaji téměř 169 milionů korun. Příjmy včetně dotací přesáhnou 163 milionů korun. Město by mělo na konci letošního roku mít na účtu přes 30 milionů korun. Návrh rozpočtu budou zastupitelé schvalovat 14. prosince.

Město příští rok očekává zvýšení daňových příjmů meziročně o více než 16 milionů korun, uvedl starosta Karel Filip (ČSSD) na dnešní tiskové konferenci.

Rozsáhlá rekonstrukce základní školy za 100 milionů korun začala už minulý rok, dokončení je naplánováno na podzim příštího roku. Součástí modernizace je také přístavba, na kterou město pro rok 2018 získalo od ministerstva financí dotaci téměř 26 milionů korun.

Druhou zásadní investicí města je dostavba kanalizace a čistírny odpadních vod. Celkové náklady jsou odhadovány na více než 130 milionů korun, pro rok 2018 má jít až o 50 milionů korun. "K finančnímu zajištění této stavby bude nutné přijmout dlouhodobý úvěr," uvedl starosta. O přijetí úvěru budou zastupitelé rozhodovat až v příštím roce, záležet bude na výsledku tendru, ze kterého bude mimo vyplyne cena.

Město počítá také s opravou střechy základní umělecké školy za šest milionů korun, zateplením kulturního centra nebo rekonstrukcí několika ulic, například části Lidické a Okružní ulice.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.1 + 7.0) *

Zpět na přehled