Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 4. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nejnižší nabídnutá cena za část obchvatu Č.Budějovic je 3,9 mld

Nejnižší nabídnutá cena za část obchvatu Č.Budějovic je 3,9 mld

Nejnižší nabídnutá cena za část obchvatu Č.Budějovic je 3,9 mld

2.8.2018 14:58, Zdroj: ČTK

České Budějovice - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dostalo čtyři nabídky na stavbu části obchvatu Českých Budějovic, který bude součástí dálnice D3. Nejnižší cenu za úsek Hodějovice - Dolní Třebonín dlouhý 12,5 kilometru nabídlo italsko-turecké sdružení firem Astaldi a IC IC İçtaş, 3,94 miliardy Kč. Pro tento úsek ještě nemá ŘSD stavební povolení. Cena je v rozhodování důležitá z 90 procent. ČTK to dnes řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Druhou nejnižší cenu nabízí italská firma Salini Impregilo společně s českou společností Doprastav, 5,8 miliardy Kč. Třetí co do výše ceny je česká firma Porr, nabídla 6,12 miliard Kč. Nejvyšší cenu nabízí sdružení firem Eurovia, Metrostav, Strabag a Swietelsky, 6,16 miliardy Kč, uvedla ŘSD ve zprávě pro média. Předpokládaná cena podle projektu ŘSD byla 5,95 miliardy korun. Obchvat Českých Budějovic chce ŘSD začít stavět ještě letos.

"Cena je (v rozhodování) 90 procent, záruka stavby je deset procent. Ale záruku stavby nabídli všichni 120 měsíců, deset let. Hodnotící komise nyní nabídky zhodnotí a doporučí uchazeče, se kterým by měl zadavatel uzavřít smlouvu. Konkrétní termín zahájení je závislý na případných námitkách ze strany neúspěšných uchazečů k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," řekl Studecký.

ŘSD by mělo v srpnu vybrat po druhém kole výběrového řízení i uchazeče na stavbu dalšího úseku obchvatu Budějovic, úseku Úsilné-Hodějovice, který je dlouhý 7,1 kilometru. Stavba obchvatu Budějovic za 12,8 miliardy Kč bude součástí dálnice D3. ŘSD již dříve řeklo, že uchazečů je 15 na každý úsek, ve velké míře ze zahraničí.

Pro úsek Úsilné-Hodějovice, kde je vykoupeno 100 procent pozemků, má již ŘSD obě potřebná stavební povolení na hlavní trasu. Na úsek Hodějovice - Dolní Třebonín, kde je jeden pozemek ve vyvlastňovacím řízení, potřebuje ŘSD jedno stavební povolení na hlavní trasu, to zatím nemá.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (35.7 + 41.7) *

Zpět na přehled