Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nečas: Výměna protikorupčního šéfa Vrby je chyba

Nečas: Výměna protikorupčního šéfa Vrby je chyba

Nečas: Výměna protikorupčního šéfa Vrby je chyba

25.2.2011 11:03, Zdroj: ČTK

Premiéru Petru Nečasovi (ODS) se nelíbí odchod šéfa protikorupční policie Libora Vrby, který si ve středu podal žádost o civil. Nečas v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN) řekl, že je to chyba. Vrba po schůzce s novým policejním prezidentem Petrem Lessym oznámil, že odchází z osobních důvodů. Podle některých médií ministr vnitra Radek John (VV) už dříve práci Vrbova útvaru kritizoval. 
   

 "Nepovažuji to za pozitivní zprávu," řekl Nečas. Podle něj každý šéf podobného útvaru potřebuje řádově několik let na to, aby mohly přijít náležité výsledky. "Nechci to dopředu nějak přísně hodnotit. Ale v tom, co se děje v rámci policie zatím nevidím něco, co by přispělo ke zkvalitnění její práce," uvedl Nečas. 
    

Lessy nedávno práci protikorupční policie kritizoval a chtěl se s Vrbou kvůli tomu sejít. Uvedl, že útvar vzhledem k počtu členů a k situaci v Česku nestíhá dostatečné množství korupčních trestných činů. Policejní prezident ale ocenil aspoň to, že počet vyšetřovaných kauz stoupá, a uvedl, že Vrbu se zatím odvolat nechystá. 
   

 John (VV) už dříve o útvaru řekl, že zatím nedokázal v rámci boje proti korupci chytit ani jednu "velkou rybu". Podle Johna je údajně navíc zatížen častými úniky citlivých informací. 
   

 Vrba u policie skončí k 15. březnu. O tom, že by mohl odejít z čela elitního útvaru, se spekulovalo už v prosinci v souvislosti s údajnou korupční kauzou na ministerstvu životního prostředí. Podle médií se Vrba prý účastnil schůzky s premiérem Petrem Nečasem o vyšetřování této kauzy. 
  

  Nečas v rozhovoru pro dnešní HN také kritizoval ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Kalousek podle něj hrubým způsobem ovlivňuje vyšetřování případu firmy PROMOPRO spol. s.r.o., která získala spornou zakázku v době českého předsednictví EU. Nečas uvedl, že s Kalouskem chce o této věci vést "velmi vážný rozhovor".
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.0 + 10.1) *

Zpět na přehled