Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nečas: Vnitro neřídil John, ale ministr dopravy Bárta

Nečas: Vnitro neřídil John, ale ministr dopravy Bárta

Nečas: Vnitro neřídil John, ale ministr dopravy Bárta

11.4.2011 10:22, Zdroj: ČTK

Ministerstvo vnitra neřídil jeho šéf Radek John (VV), nýbrž ministr dopravy Vít Bárta ((VV), řekl v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes premiér Petr Nečas (ODS). Uvedl, že "fakticky všechna důležitá rozhodnutí, 99 procent", která se týkala ministerstva vnitra, se neprojednávala s Johnem, ale s Bártou. Podobně jako Nečas se dosud vyjadřovali i jiní koaliční a opoziční politici, ti koaliční ale většinou anonymně. 
   

 "Ministerstvo vnitra řídil de facto pan Bárta. U něj v bytě se každý týden setkávali vedoucí funkcionáři ministerstva vnitra spjatí s Věcmi veřejnými, kde byli v podstatě úkolováni," řekl Nečas. Na jednání o ministerstvu vnitra se dostavoval Bárta, ne John, pokračoval. "Věděl jsem, že když chci něco dohodnout, tak nemá význam jednat s panem Johnem," řekl. 
    

Nečas v rozhovoru kritizoval i ministra školství Josefa Dobeše (VV), jemuž vytkl "hlemýždí tempo" reformy vysokých škol. "Na ministerstvu školství je i velmi dramatický problém kolem čerpání evropských fondů, takže se do toho promítají i tyto mé rozpaky," vysvětlil. 
  

  Odchody Johna a Dobeše hodlá Nečas oznámit dnes na Pražském hradě, kam má donést demisi Bárty. Nečas v pátek své rozhodnutí vysvětlil tím, že nechce, aby ve vládě zůstávali lidé napojení na bezpečnostní agenturu ABL Bártovy rodiny. 
   

 Ministerský předseda v rozhovoru neprozradil, kteří další ministři by mohli být odvoláni, dal nicméně najevo, že výměna se může týkat zástupců všech tří koaličních stran. "Je tady čtrnáct ministrů a odchod se teoreticky může týkat kohokoliv z nich... Některé z ministrů vyměním, některé ne," prohlásil. "Nemohu ani vyloučit, že dojde také k výměně křesel mezi stranami," dodal. 
    

V tom, že na současnou koaliční a vládní krizi reagoval ostřeji než prezident Klaus, nevidí Nečas "velké drama". "Prostě pozice pana prezidenta je jiná než pozice předsedy vlády," poznamenal. Poukázal rovněž na to, že prezident se neúčastní koaličních jednání ani bilaterálních, osobních schůzek s ministry. "Neví, co kdy bylo nebo nebylo porušeno. Kdy a jak často byl třeba dramaticky změněn názor," upozornil premiér.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.9 + 17.0) *

Zpět na přehled