Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nečas prý nechá příští vyzyvatele k demisi vyloučit z vlády

Nečas prý nechá příští vyzyvatele k demisi vyloučit z vlády

Nečas prý nechá příští vyzyvatele k demisi vyloučit z vlády

31.3.2011 09:12, Zdroj: ČTK

Premiér Petr Nečas (ODS) dnes podle serveru Aktuálně.cz pohrozil ministrům, že pokud někdo z nich bude svého vládního kolegu vyzývat k demisi, tak ho nechá odvolat. Minulý týden se ministr financí Miroslav Kalousek připojil k výzvě své TOP 09, aby funkci opustil ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) kvůli údajně předraženým zakázkám během českého předsednictví EU.

"Toto chování považuji obecně za nepřijatelné, aby se tímto způsobem chovali členové mé vlády, ať se to týká kohokoliv. A takto to ode mne slyšeli členové vlády pro budoucnost: bude to znamenat odvolání takového ministra z vlády," řekl serveru Nečas. Dodal, že se při tomto prohlášení na Kalouska nedíval.

Premiér už ve čtvrtek po výzvách k Vondrovu odchodu uvedl, že Kalousek není v pozici, aby navrhoval demisi člena vlády, a měl by se věnovat svému ministerstvu. Širší vedení ODS se pak v pondělí za místopředsedu strany Vondru postavilo a zároveň odmítlo pokusy jiných politických stran zasahovat do vnitřních záležitostí občanských demokratů.

Vondru kromě opozice a TOP 09 vybídli k rezignaci i zástupci zbývající vládní strany, Věcí veřejných. Důvodem jsou rozsáhlá podezření na plýtvání v řádu stovek milionů korun v době českého předsednictví v EU ve prospěch firmy Promopro. Podle koaličních partnerů byly Vondrova omluva a vysvětlování z minulého týdne nedostatečné. I když se lídři koalice sešli v úterý, záležitost kolem Vondry o týden odložili.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Tany 19.11.2012 06:19

v teto zemi je jiz vse pomalu rozkradene co se dalo vse se vytunelovalo .
Je nacase aby cela vlada podala demisi nebod teto zemi opravdu jen skodi.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.2 + 5.4) *

Zpět na přehled