Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 24. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Návrhy na nové stejnokroje Lesů ČR dalo sedm zájemců

Návrhy na nové stejnokroje Lesů ČR dalo sedm zájemců

Návrhy na nové stejnokroje Lesů ČR dalo sedm zájemců

23.9.2015 16:00, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Do soutěže na návrh nových lesnických stejnokrojů zaměstnanců státního podniku Lesy České republiky (LČR) podalo návrhy sedm subjektů. Soutěž bude hodnocena anonymně, jediným hodnotícím kritériem bude komplexní kvalita provedení nové uniformy. ČTK to dnes řekla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Podnik, kterému patří polovina lesů v zemi a má přes 3000 zaměstnanců, chce obměnit stejnokroje lesníků po dvaceti letech.

Zájemci měli do dneška, kdy končila lhůta, předložit návrhy lesnického stejnokroje v dámském i pánském provedení. V porotě, která by se měla sejít začátkem října, zasednou také experti českého textilního a oděvního průmyslu, uvedla mluvčí.

Hodnotící komise může vybrat až tři nejlepší návrhy, jejichž autoři získají 50.000 korun jako odměnu za invenci. Následně nechají vybraní uchazeči na náklady podniku pánský i dámský model uniformy ušít. "Komise zasedne znovu a vybere nejlepší z nich. S vítězným návrhářem podnik uzavře smlouvu na poskytnutí výhradní a neomezené licence na vzor stejnokroje v hodnotě 250.000 korun bez DPH," uvedla mluvčí.

Vlastního dodavatele nových stejnokrojů bude podnik hledat v další veřejné zakázce. Lesy ČR měly v roce 2014 podle údajů z výroční zprávy 3335 zaměstnanců. Podle mluvčí Jouklové má nárok na stejnokroj zhruba 2400 zaměstnanců a podle hrubých odhadů by jeden stejnokroj mohl stát 13.000 korun. Náklady na pořízení nových uniforem lesníků by tak mohly být okolo 30 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.7 + 7.1) *

Zpět na přehled