Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Návrh zprávy sněmovní komise k opencard je hotový

Návrh zprávy sněmovní komise k opencard je hotový

Návrh zprávy sněmovní komise k opencard je hotový

10.11.2014 14:15, Zdroj: ČTK

Praha - Pracovní verze závěrečné zprávy sněmovní komise, která se zabývá vyšetřováním projektu pražské karty opencard, je hotová. Členové komise budou dokument schvalovat příští týden, řekl dnes ČTK její předseda Bronislav Schwarz (ANO).

Jaké poznatky v návrhu textu jsou, zatím říci nechtěl. Podotkl, že by vůči dalším členům komise nebylo slušné prozrazovat je předem. "Doufám, že budeme jedna z mála komisí, nebo úplně první komise, která něco vyšetřila," uvedl Schwarz.

Komise se měla zaměřit na postup vyšetřování počátků nyní už více než miliardového projektu. Policie se opencard zabývala na základě trestního oznámení někdejší opoziční zastupitelky Jany Ryšlinkové. Před soudem dosud skončila pětice bývalých úředníků z odboru informatiky. Soud jim zatím nepravomocně uložit podmíněné tresty. Někdejší městští politici včetně primátora Pavla Béma (ODS) vystupovali jako svědci.

Komise při mnoha zasedáních vyslechla mimo jiné několik bývalých radních, úředníků a policistů, kteří měli nebo mají vyšetřování na starosti. Jejich vyjádření byla v některých případech protichůdná.

Z činnosti komise už vzešel podnět nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi, aby prověřil postup dozorující státní zástupkyně Dagmar Máchové. Máchová byla taky mezi lidmi, které komise vyslechla. Zeman podnět předal k vyřízení pražské městské státní zástupkyni Janě Hercegové, která se za Máchovou postavila.

V další kauze opencard je obžalována většina členů pozdější rady včetně dosluhujícího primátora Tomáše Hudečka (dříve TOP 09) a jeho předchůdce Bohuslava Svobody (ODS).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.0 + 24.0) *

Zpět na přehled