Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Národní ústav odborného vzdělávání dostal od ÚOHS pokutu 50.000Kč

Národní ústav odborného vzdělávání dostal od ÚOHS pokutu 50.000Kč

Národní ústav odborného vzdělávání dostal od ÚOHS pokutu 50.000Kč

9.1.2012 13:02, Zdroj: ČTK

Národní ústav odborného vzdělávání v Praze dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 50.000 korun za chyby v tendru na zajištění informační podpory vzdělávání. Pokuta je pravomocná. Potvrdil ji předseda ÚOHS Petr Rafaj, zjistila ČTK z webu antimonopolního úřadu. 

Národní ústav odborného vzdělávání tendr vypsal v polovině roku 2010. Zakázka měla předpokládanou hodnotu necelých osm milionů korun, soutěžily o ni tři firmy. Zadavatel nabídky všech těchto uchazečů vyloučil. Dvě společnosti se proti tomu odvolaly a ÚOHS jim dal zapravdu. 

Úřad konstatoval, že ústav odborného vzdělávání odmítl jejich námitky v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Navíc firmy ve stanovené lhůtě neinformoval o možnosti se odvolat k ÚOHS. V tendru byly i další chyby. Ústav chyboval už při vymezení podmínek zadávacího řízení. 

Podle ústavu je pokuta velice přísná. Její výši napadal v odvolání k předsedovi ÚOHS. Rafaj ale v rozhodnutí uvedl, že sankce byla uložena "na samé dolní hranici zákonné sazby". Zároveň konstatoval, že "uložená pokuta musí být natolik intenzivní, aby byla zadavatelem pociťována jako újma".

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.0 + 9.8) *

Zpět na přehled