Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Národní knihovna zaplatila pokutu 250.000,kterou jí uložil ÚOHS

Národní knihovna zaplatila pokutu 250.000,kterou jí uložil ÚOHS

Národní knihovna zaplatila pokutu 250.000,kterou jí uložil ÚOHS

4.4.2016 17:40, Zdroj: ČTK

Brno/Praha - Národní knihovna zaplatila čtvrtmilionovou pokutu za uzavírání dodatků bez soutěže ke smlouvě z roku 2008 na rozšíření a optimalizaci centrálního datového úložiště. Pokutu ji uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj.

"Pokutu již Národní knihovna ČR uhradila. Jde o dva dodatky z 18. prosince 2014 a 21. dubna 2015 uzavřené předchozími generálními řediteli. Současné vedení řeší tento problém od poloviny loňského roku a již od této doby nedochází k plnění podle předmětných dodatků," řekla dnes ČTK mluvčí knihovny Irena Maňáková.

Knihovna dodatky nejen prodloužila platnost a účinnost původní smlouvy, ale druhým dodatkem navíc rozšířila původní smlouvu o udržitelnost a rozvoj projektu Národní digitální knihovny (NDK). Zakázky nebyly zadány v režimu zákona o veřejných zakázkách.

"Podle fakturace došlo po uzavření dodatků k výraznému nárůstu objemu služeb, které dodavatel pro zadavatele vykonával," uvedl Rafaj.

Dodatky podle něj rozšířily původní zakázku, umožnily podstatné změny práv a povinností vyplývajících ze smlouvy. Proto měl být vypsán nový tendr. "Tím, že zadavatel uzavřel dodatky mimo režim zákona, mohl jeho postup ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.3 + 49.4) *

Zpět na přehled