Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Národní knihovna nemůže podepsat smlouvu s vítězem tendru

Národní knihovna nemůže podepsat smlouvu s vítězem tendru

Národní knihovna nemůže podepsat smlouvu s vítězem tendru

9.8.2017 08:43, Zdroj: ČTK

Brno - Národní knihovna zatím nemůže podepsat smlouvu s vítězem tendru na datové úložiště a zařízení na zálohování dat. Brání jí v tom předběžné opatření, které už podruhé vydal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), zjistila ČTK z webu úřadu.

Národní knihovna se dodavatele datových služeb snaží vybrat od konce loňského roku. ÚOHS se případem zabývá na základě návrhu společnosti ICZ, které se nelíbily podmínky výběrového řízení.

ÚOHS nyní vydal už druhé rozhodnutí. Nejdříve dospěl k závěru, že v tendru byly chyby, protože byl vypsán příliš široce a to mohlo diskriminovat některé firmy. Úřad ale podle svého předsedy Petra Rafaje svoje první rozhodnutí dostatečně neodůvodnil. To mají jeho podřízení nyní napravit. Rafaj původní verdikt úřadu zrušil, předběžné opatření ale nechal v platnosti. "Trvají pochybnosti o souladu postupu zadavatele se zákonem," uvedl Rafaj v rozhodnutí.

Národní knihovna hledá dodavatele samostatného diskového pole pro pokrytí rostoucích potřeb bezpečného ukládání provozních dat. Obsahem zakázky je také dodávka samostatného zařízení pro automatizované zálohování dat z většího počtu primárních zdrojů na diskový prostor, s využitím technologie pro redukci vícenásobného uložení stejných dat a s podporou automatizovaného zálohování databázových zdrojů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.4 + 22.0) *

Zpět na přehled