Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Náprava chyb hospodaření ministerstva školství v Bruselu neuspěla

Náprava chyb hospodaření ministerstva školství v Bruselu neuspěla

Náprava chyb hospodaření ministerstva školství v Bruselu neuspěla

28.7.2012 00:25, Zdroj: vz24.cz

Česká republika může přijít až o padesát milionů z eurodotací. Evropská komise odmítla z operačního programu Vzdělání a konkurenceschopnost vydat peníze, protože úředníkům v Bruselu se nelíbí chyby v hospodaření, které ČR předložila. Nyní má ministerstvo školství na nápravu dva měsíce, jinak o peníze definitivně přijde.

"Komise se rozhodla 25. července pozastavit platby v operačním programu Vzdělávání a konkurenceschopnost. Toto rozhodnutí je založeno na výsledcích komisního auditu z října 2011 a na analýze odpovědi českých národních orgánů a správu z tohoto auditu," píše se v oficiální zprávě Evropské komise.

Pokud ministerstvo školství nezvládne chyby napravit, mohlo by přijít až o 50 milionů korun z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Na nápravu má úřad dva měsíce. Ministerstvo však vyvrací, že by rezort přišel o celou sumu peněz. "Na základě předběžné auditní zprávy nedojde ke ztrátě celé alokace v operačním programu," stojí v tiskové zprávě. Zároveň je v ní ale i jasné varování: "Komise se nicméně může rozhodnout, že částečně nebo i zcela zruší příspěvky Evropské unie."

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.9 + 27.2) *

Zpět na přehled