Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Náměstkem ministra obrany se stane Vlastimil Picek

Náměstkem ministra obrany se stane Vlastimil Picek

Náměstkem ministra obrany se stane Vlastimil Picek

18.8.2012 08:18, Zdroj: vz24.cz

Ministr obrany Alexandr Vondra bude mít nového prvního náměstka. Dosavadního náměstka Jiřího Šedivého totiž nahradí Vlastimil Picek, bývalý šéf generálního štábu české armády, který měl námitky proti nákupu letounů CASA. Šedivý se od září stane velvyslancem ČR při NATO. Uvedl to server iHNed.cz.

Bývalý náčelník generálního štábu armády Vlastimil Picek se stane prvním náměstkem ministra obrany. Své funkce se ujme 18. září, do té doby opustí armádu, přejde do zálohy a ministerským úředníkem se stane jako civilní osoba.

Za svou prioritu Picek označil dokončení reforem v armádě. "Dokončení reforem v resortu obrany je klíčové pro jeho stabilizaci a budoucí fungování. Jsem rád, že se na tomto vývoji mohu podílet i v civilním životě."

"Spolupracuji s ním dva roky a vážím si jej kvůli jeho zkušenostem a tomu, co dokázal v uniformě. Je pro mne zárukou, že v novém civilním zaměstnání naváže na práci Jiřího Šedivého," prohlásil o něm ministr Vondra.

Pickovo jméno se v médiích objevilo v souvislosti s kauzou nákupu letounů CASA pro českou armádu, kvůli němuž je stíhána poslankyně a bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová. Podle médií se Picek jako náčelník generálního štábu nejprve opakovaně vyslovoval proti nákupu, ale nakonec podvolil pod údajným nátlakem z vedení ministerstva obrany.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (3.8 + 2.6) *

Zpět na přehled