Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Náměstek MPSV pro ICT Vitula končí, střídá ho Krůček z Tábora

Náměstek MPSV pro ICT Vitula končí, střídá ho Krůček z Tábora

Náměstek MPSV pro ICT Vitula končí, střídá ho Krůček z Tábora

28.3.2013 19:03, Zdroj: ČTK

Praha - První náměstek ministryně práce Jan Vitula (TOP 09), který má na starosti informační a komunikační technologie, po čtyřech měsících končí ve funkci. Od dubna ho vystřídá jeho spolustraník, táborský radní Petr Krůček. ČTK to řekla mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová. Podle ní výměna nijak nesouvisí s dnešní dohodou ministryně Ludmily Müllerové (TOP 09) s premiérem Petrem Nečasem (ODS) o personálních změnách kvůli potížím v resortu. O výměně psal server Aktuálně.cz. Podle něj z ministerstva odcházejí první politici, jimž se nepodařilo vyřešit potíže úřadů práce.

Vitula nastoupil do funkce loni 27. listopadu. Spolu s tehdejším šéfem kabinetu Zdeňkem Kadlecem si rozdělil agendu bývalého náměstka Vladimíra Šišky, kterého v minulém roce policie obvinila z podplácení při jedné ze zakázek. Někdejší první náměstek exministra Jaromíra Drábka (TOP 09) Šiška také podepsal smlouvu na kontroverzní projekt sKaret či byl za pořízením nového systému pro vyplácení dávek pro úřady práce, jehož dodavatel nevzešel z tendru.

Premiér se dnes s ministryní dohodl na personálních změnách. "Jistá míra personální diskontinuity bude něco, co resortu práce a sociálních věcí prospěje," uvedl Nečas. Ministryně řekla, že důvodem není nesouhlas s prací manažerů, ale snaha "odpíchnout se a nově řešit problematiku zejména na úřadech práce".

Podle Filipové Vitulův odchod s dnešní dohodou nesouvisí a je domluven už delší dobu. Vitula bude působit ve Fondu dalšího vzdělávání. "Je to oblast, která ho zajímá a rozumí jí," uvedla mluvčí. Náměstek skoro tři roky působil na ministerstvu školství jako ředitel sekce pro čerpání peněz z EU, než ho v roce 2010 odvolal tehdejší ministr Josef Dobeš (VV). Vitula se podle webu TOP 09 stal v roce 1998 místostarostou Židlochovic. Od září 2011 byl kvestorem Masarykovy univerzity, na tuto funkci ale rezignoval kvůli přípravě na loňské krajské volby. Je jihomoravským krajským zastupitelem.

Krůček je členem stranické expertní komise pro informační a komunikační technologie. Od roku 1994 působil v různých pozicích v softwarových společnostech Decros a ICZ, od roku 2006 vedl divizi bezpečnosti ICZ. V politice se zatím příliš neangažoval, do TOP 09 vstoupil předloni v září a od loňského března vede stranickou organizaci v Táboře. Je také táborským radním a zasedá ve finančním výboru. Loni kandidoval neúspěšně do Senátu.

Podle Filipové představí ministryně změny, na nichž se dohodla s premiérem, v "řádu týdnů". Jasno by mělo být zřejmě v polovině dubna. Kdo by měl odejít, nechtěli ani Nečas, ani Müllerová upřesnit. Nejdřív se to podle mluvčí musejí dozvědět příslušní lidé. "Nebude to jeden člověk, ale nebude to ani hromadné," podotkla Filipová.

Po dnešním vyjádření ministryně a předsedy vlády se spekuluje o tom, že by z funkce mohl odejít například šéf centrálního úřadu práce Jiří Kubeša.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 2, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Petr Petr 28.3.2013 23:05

Dle p. Kohoutové z ODS je MPSV nefunkční, navíc nesplňuje požadavky ODS na rozsah soc. služeb pro Prahu. Tento stav je ale dlouhodobý a převratné rozhodnutí nahradit p. Vitulu rychlokvašeným členem Top09 p. Krůčkem jen dokazuje, že se jedná spíše o mobilizaci před novými volbami, než o řešení stavu, že tisíce lidí obdrží soc. dávky 2 i více měsíců po termínu. Rovněž je to ukázka neschopnosti p. Nečase zveřejnit údaj, že dnes popírá sKarty - tj. to, co před tím schválil. Nečas neumí řídit vládu a jednotlivé ministry. Je to nejslabší premier od r. 1989 a nevyrostl od dob, kdy jako náměstek MO odmítl převzít rezort MO, jelikož mu to manželka neschválila (kdo to zapomněl, najdi si dobové noviny). Je to smutné...


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.5 + 28.8) *

Zpět na přehled