Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Náměstek ministra dopravy Votruba rezignoval

Náměstek ministra dopravy Votruba rezignoval

Náměstek ministra dopravy Votruba rezignoval

23.9.2015 15:14, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo dopravy opustil náměstek ministra Ondřej Votruba, který vedl sekci dopravně správní a byl zodpovědný mimo jiné za provoz centrálního registru vozidel a informačních technologií. Rezignaci na svou funkci zdůvodnil osobními a zdravotními problémy. ČTK to dnes řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Votruba na resort dopravy přišel letos v dubnu z ministerstva pro místní rozvoj, kde vedl sekci veřejného investování. Na ministerstvu dopravy přechodně řídil problematické přípravy veřejné soutěže na provoz mýtného systému po roce 2016; tato povinnost následně přešla na náměstka Jakuba Kopřivu.

Podobně jako oblast mýta, kde ministerstvo dopravy dohání skluz v přípravách a snaží se před koncem příštího roku najít nástupce současného provozovatele, společnosti Kapsch, tak i oblast centrálního registru vozidel během roku neušla komplikacím.

Koncem minulého měsíce totiž Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ministerstvu dopravy zrušil výběrové řízení na nového provozovatele s tím, že úřad v zadávací dokumentaci k soutěži použil příliš obecný pojem "vzdělání technického směru", který musely firmy splnit. Kvůli rozhodnutí úřadu se dostal do sporu přímo ministr dopravy s šéfem ÚOHS Petrem Rafajem. Nicméně kvůli blížícímu se datu konce smlouvy s ICZ, které je 28. září, musel úřad zahájit jednání s firmou o prodloužení smlouvy za 45 milionů korun o dalších 18 měsíců. Dokončením tohoto projektu je nově pověřený náměstek Kopřiva, dodal Ťok.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.9 + 35.5) *

Zpět na přehled