Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Náměstek Jihlavy Kalina kvůli stíhání neodstoupí, vinu popřel

Náměstek Jihlavy Kalina kvůli stíhání neodstoupí, vinu popřel

Náměstek Jihlavy Kalina kvůli stíhání neodstoupí, vinu popřel

15.5.2017 11:55, Zdroj: ČTK

Jihlava - Náměstek jihlavského primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL) kvůli stíhání v souvislosti s jeho působením v městské firmě Jihlavské vodovody a kanalizace z vedení města neodstoupí. Novinářům dnes řekl, že záležitost považuje za absurdní. Policie na popud městského úředníka vyšetřuje možné nesrovnalosti v několika fakturách, které tato firma poslala městu. Kromě Kaliny vyšetřuje také ředitele městské firmy Jiřího Benáčka.

Policie zatím záležitost nechce komentovat. "V případu provádíme příslušné úkony a v současné době k němu nelze poskytovat žádné bližší informace," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Kalina se o zahájení trestního stíhání dověděl v pátek. "Je to skutečně velmi absurdní záležitost, protože všechny kroky, které byly učiněny, učinilo představenstvo. Bylo to se souhlasem dozorčí rady, schvalovala to rada města," uvedl. Pro setrvání na jihlavské radnici má podle svých slov podporu místní organizace lidovců. "Dnes na poradě vedení (města) jsem se dověděl, že mám podporu i koaličních partnerů," doplnil náměstek.

Trestní oznámení na společnost Jihlavské vodovody a kanalizace podal vedoucí správního odboru města Jan Vystrčil, podle něhož byly ve fakturách za provedené práce nesrovnalosti.

Podle údajů, které zazněly na dnešní tiskové konferenci, jde zřejmě o šest faktur v celkové hodnotě 1,25 milionu korun. Městská společnost podle Benáčka fakturovala městu práce v souvislosti se stavebními zakázkami prováděnými na území Jihlavy. O setrvání Benáčka v jeho funkci rozhodne valná hromada společnosti, která se zřejmě uskuteční v nejbližších týdnech.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.4 + 20.7) *

Zpět na přehled