Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nagyová opustí vazbu, propuštěni byli i Boček a Páleník

Nagyová opustí vazbu, propuštěni byli i Boček a Páleník

Nagyová opustí vazbu, propuštěni byli i Boček a Páleník

19.7.2013 10:55, Zdroj: ČTK

Ostrava - Jana Nagyová, bývalá ředitelka kabinetu expremiéra Petra Nečase (ODS), bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník a někdejší ministerský náměstek Roman Boček budou propuštěni z vazby. Rozhodl tak dnes Krajský soud v Ostravě, který vyhověl jejich stížnosti. Podle soudu už nehrozí, že by mohli během pobytu na svobodě ovlivňovat svědky. ČTK to řekla mluvčí soudu Lucie Böhmová.

Nagyová je obviněna z organizátorství trestného činu, ze zneužití pravomoci úřední osoby a z podplácení. Podle další části obvinění zneužila Vojenské zpravodajství k nezákonnému sledování Nečasovy manželky.

"Od rozhodování Okresního soudu v Ostravě o vzetí do vazby do dnešního rozhodnutí krajského soudu byla provedena řada důkazů a vyslechnuto několik desítek svědků. Především těch, u kterých hrozilo možné ovlivňování," vysvětlila mluvčí důvody propuštění trojice obviněných. Doplnila, že v krátké době soud doručí věznicím příkaz k jejich propuštění.

Podle Böhmové dnešní rozhodnutí neznamená, že Okresní soud v Ostravě před měsícem rozhodl chybně a obviněné do vazby neměl brát. "Krajský soud hodnotil důvody vazby s časovým odstupem. V mezidobí byla učiněna řada pro věc podstatných zjištění a provedeno množství důkazů, které Okresní soud v Ostravě při svém rozhodování k dispozici neměl," doplnila.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.9 + 5.8) *

Zpět na přehled