Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Náčelník generálního štábu Bečvář odmítl laickou kritiku armády

Náčelník generálního štábu Bečvář odmítl laickou kritiku armády

Náčelník generálního štábu Bečvář odmítl laickou kritiku armády

13.2.2018 09:30, Zdroj: ČTK

Praha - Náčelník generálního štábu Josef Bečvář odmítl laická vyjádření, která kritizující vedení armády a vytváří líbivé titulky. Odborníci ve vedení armády podle něj vědí, co armáda potřebuje. Bečvář vidí i chyby, mluvit o nich ale nechce veřejně, probrat je chce na uzavřeném jednání. Řekl to na úvod dnešního velitelského shromáždění k hodnocení loňského roku. Armáda podle Bečváře loni své úkoly splnila.

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) kritizovala vedení armády za to, že má někdy při plánovaných nákupech nereálné požadavky. Šlechtová také na shromáždění řekla, že chce aktualizovat střednědobé cíle armády, aby byly reálné a zároveň ambiciózní. Ráda by dokončila velké tendry na vrtulníky a na mobilní radary.

Ministryně dále uvedla, že plánuje do Parlamentu přinést komplexní návrh na rozšíření vojenských zahraničních misí. V Afghánistánu například podle ní vedení spojenců chce po české armádě výcvik letců.

Podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) má armáda podporu vlády. Zdůraznil, že musí "konečně" utratit peníze, která má letos k dispozici. Ministerstvu obrany v minulosti nastavený rozpočet neutratilo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.8 + 34.4) *

Zpět na přehled