Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na Žofíně se bude diskutovat o armádě a její modernizaci

Na Žofíně se bude diskutovat o armádě a její modernizaci

Na Žofíně se bude diskutovat o armádě a její modernizaci

28.6.2018 03:08, Zdroj: ČTK

Praha - Na Žofínském fóru v Praze se dnes bude diskutovat o armádě, její modernizaci nebo o českém zbrojním průmyslu. Na akci promluví náčelník generálního štábu Aleš Opata, náměstek ministra obrany pro vyzbrojování Daniel Koštoval nebo prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. Zúčastnit by se mohl i nový ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Letošní Žofínské fórum věnované vojenským otázkám se koná pod názvem "Armáda ČR, její modernizace a role našeho zbrojního průmyslu v rámci bezpečnostní situace ve světě".

Diskutující se tak nepochybně dotknou velkých přezbrojovacích zakázek ministerstva obrany. Armáda si v příštích letech plánuje pořídit například nové víceúčelové vrtulníky, obrněná vozidla pěchoty, útočné pušky, radary, protiletecké komplety nebo děla. Do výměny zastaralého vybavení tak investuje více než 100 miliard korun.

Část důležitých tendrů ale nabrala zpoždění, bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) například v případě zakázky na mobilní radiolokátory nebo vojenské vrtulníky mluvila o "extrémně závažných zjištěních", která předala Vojenské policii. Účastníci fóra tak budou zvědavi na plány nového ministra Metnara.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.7 + 17.2) *

Zpět na přehled