Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na území Prahy 8 začnou od září fungovat tři farmářské trhy

Na území Prahy 8 začnou od září fungovat tři farmářské trhy

Na území Prahy 8 začnou od září fungovat tři farmářské trhy

5.9.2018 18:28, Zdroj: ČTK

Praha - Na území Prahy 8 začnou od září fungovat tři farmářské trhy. První bude v prostoru pod Libeňským zámkem, druhý u obchodního centra Krakov a třetí u stanice metra C Ládví. ČTK to dnes řekl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD). V Praze 8 několik let funguje prodej farmářských potravin na dvoře u metra v Kobylisích.

"Na dnešním jednání rady městské části jsme vybrali provozovatele všech tří trhů. Výběr sortimentu na stáncích bude na nich," řekl Petrus.

V libeňském podzámčí nebudou fungovat pouze klasické farmářské trhy, doplní je půjčovna kol a koloběžek. "Vede tudy cyklostezka, proto jsme se rozhodli, že bude součástí trhu," řekl Petrus. Stejně tak v prostoru u obchodního centra Krakov bude jeho součástí kavárna. Zprovozněny by měly být 29. září.

U stanice metra Ládví půjde čistě o farmářské trhy. Provozovatel je bude muset po náměstí přesouvat podle postupu rekonstrukce celého prostoru u stanice metra, kterou radnice chystá. Nyní vypsala tendr na rekonstrukci, ve kterém hledá firmu, která ji provede.

Farmářské trhy se konají na řadě míst hlavního města. Ty zřejmě nejznámější jsou na náplavce v Podskalí. Pražané na trh mohou jít i v Dejvicích na Vítězném náměstí nebo na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.4 + 39.3) *

Zpět na přehled