Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na úřadu vlády zasahovala policie, zadržela Tluchoře, Fuksu a Šnajdra

Na úřadu vlády zasahovala policie, zadržela Tluchoře, Fuksu a Šnajdra

Na úřadu vlády zasahovala policie, zadržela Tluchoře, Fuksu a Šnajdra

13.6.2013 10:56, Zdroj: ČTK

Praha - Na úřadu vlády v noci na dnešek po jednání kabinetu zasahovalo komando Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Detektivové ale zřejmě zatýkali i na dalších místech. Policie podle médií zadržela bývalého šéfa poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře, někdejšího poslance a ministra zemědělství Ivana Fuksu a bývalého náměstka ministra zdravotnictví Marka Šnajdra (oba ODS) či ředitelku premiérova kabinetu Jana Nagyovou. Policie ani nikdo z politiků či úředníků to zatím nepotvrdil.

Údajně je mezi zatčenými i exšéf Vojenského zpravodajství a nynější ředitel Správy státních hmotných rezerv Ondřej Páleník. Jeho mobilní telefon je, stejně jako mobily Fuksy a Tluchoře, nyní nedostupný.

"Co můžu říct, je, že probíhá realizace, ale to je v tuhletu chvíli skutečně všechno," řekl ČTK mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. Odmítl potvrdit, že policisté byli na úřadu vlády. "Chci zdůraznit, že realizace probíhá pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci a veškeré úkony trestního řízení, které provádíme, jsou řádně povoleny v souladu se zákonem," dodal mluvčí. Útvar by chtěl ještě dnes poskytnout další informace.

Mluvčí vlády Jan Hrubeš zásah v budově úřadu rovněž nepotvrdil. Jakmile bude mít k dispozici více informací, úřad se vyjádří.

Lidé pracující na úřadu vlády neměli k nočnímu zásahu žádné informace. "Ve středu jsem odešel kolem 21:00, dnes ráno přišel a je tady klid," řekl ČTK jeden z nich.

Ani ministři, kteří do noci v budově jednali, nemají údajně žádné informace. "Jediné, co k tomu mohu říct, je, že jsem zjevně odešel včas," zavtipkoval šéf financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.5 + 20.5) *

Zpět na přehled