Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na středních školách dnes končí státní maturity

Na středních školách dnes končí státní maturity

Na středních školách dnes končí státní maturity

7.6.2011 07:15, Zdroj: ČTK

Na středních školách dnes končí státní maturity, do čtvrteční půlnoci by měly být všechny práce vyhodnoceny. Studenti se ale výsledky dozvědí až příští týden. Očekává se, že celková neúspěšnost bude u nových maturit kolem 20 procent.

Ústní zkoušky se konaly celý květen, písemné testy odstartovaly minulý týden. Na internet unikly testy z češtiny, angličtiny, matematiky a chemie, stalo se tak ale vždycky až poté, co studenti testy dopsali. Skenování testů, elektronické zasílání do centra i automatické vyhodnocování se obešlo bez vážnějších technických problémů.

Kromě klasického maturitního vysvědčení dostanou studenti také protokol s výsledky v procentech. Ministerstvo školství odhaduje, že se celková neúspěšnost bude pohybovat kolem dvaceti procent. Ministr školství Josef Dobeš (VV) chce letošním maturantům vyjednat podmíněné přijetí na vysoké školy, kvůli pozdějším opravným termínům by se totiž někteří nedostali na vysněné univerzity.

Maturity se připravovaly 14 let, přišly celkem na 680 milionů korun. V prvním roce se jich zúčastnilo téměř 99.000 studentů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.8 + 25.8) *

Zpět na přehled